Print this page
(0 votes)

Dlaczego dj,a nie zespół ?

Z pewnością Dj może zaproponować na weselu bardziej różnorodną muzykę niż zespół muzyczny. To naturalne, że repertuar grupy śpiewającej i grającej na żywo jest bardziej ograniczony od płytoteki Dj-a, który najpierw może odtwarzać rockowe utwory, by za chwilę zaproponować blues, pop czy nawet disco polo. DJ ma kilka tysięcy utworów, a zespół muzyczny jest w stanie opracować ich kilkadziesiąt. Grupa muzyczna ma ograniczone instrumentarium a wokalista zespołu ma ograniczoną skalę głosu, znów Dj nie posiada takich ograniczeń. Mając do dyspozycji duży repertuar muzyczny, Dj może idelanie wczuć się w klimat panujący na prakiecie z każdą grupą gości. Zespół z racji aktywności na scenie będzie potrzebował więcej przerw niż didżej.

DJ także sprawdza się idealnie w młodym towarzystwie, które śledzi listy przebojów i zna panujące trendy muzyczne.

Wielu osobom DJ kojarzy się z dyskoteką lub klubem muzycznym. Ale to wcale nie musi oznaczać, że wesele będzie dyskotekowym parkietem. DJ może zaproponować mieszankę największych przebojów, czyli piosenki z wielu gatunków – od muzyki biesiadnej, disco polo, po złote lata 60. i 80., aż po najnowsze przeboje znane ze stacji radiowych. Oprócz dyskotek, klubów muzycznych, można poszukać DJa w rozgłośniach radiowych. Wtedy wesele poprowadzi osoba, którą nasi goście weselni znają i na co dzień słuchają w radiu. Tym samym możemy liczyć na to, że nasz prezenter będzie „zwinnym językiem” zabawiał naszych gości.


Ile kosztuje DJ i zespół na wesele?

Wynajęcie zespołu muzycznego stanowi większy wydatek niż zamówienie DJa, prezentera czy wodzireja, choćby ze względu na ilość osób – honorarium zespołu muzycznego bywa dwukrotnie bądź trzyktornie wyższe niż w przypadku DJa.


Wielkość sali weselnej i powierzchni dla muzyków

Często na małych salach weselnych nie ma miejsca dla dużej kapeli muzycznej i jej sprzętu, natomiast DJ zmieści się na niewielkiej powierzchni. Jeśli interesuje Was przyjęcie weselne z muzyką na żywo, to warto brać pod uwagę przestrzeń dla zespołu już na etapie wyboru sali weselnej.

Read 5021 times Last modified on niedziela, 23 grudzień 2018 14:50
Maciej Dj KeviS

Latest from Maciej Dj KeviS

Related items